poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wielki sukces ucznia Sebastiana ŁuszkiewiczaWielki sukces ucznia Sebastiana Łuszkiewicza

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy” – my pamiętamy! Te słowa Zbigniewa Herberta stały się mottem naszych przygotowań do IV edycji konkursu historycznego „Żołnierze wyklęci – obudźcie Polskę!. No i stało się. W poniedziałek, 6 marca 2017 roku o godzinie 11.00 w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi rozstrzygnięto etap wojewódzki konkursu o Żołnierzach Wyklętych.

Nasz uczeń Sebastian Łuszkiewicz  z klasy IV Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie po raz drugi zajął w nim I miejsce. W teście uzyskał maksymalną liczbę punktów, ale dopiero dogrywka pozwoliła mu zdobyć główną nagrodę: dwutygodniowy wyjazd do Hiszpanii-Portugalii-Francji-Włoch oraz aparat fotograficzny. Ponadto otrzymał nagrody książkowe z pamiątkową dedykacją oraz drobne gadżety.

Drugim naszym uczniem, któremu przyszło się zmierzyć z 47 najlepszymi uczestnikami z województwa łódzkiego jest Dominik Cegiełka z klasy III Technikum Informatycznego. Miejsca na podium dla niego zabrakło, ale obiecuje, że za rok znowu będzie wśród najlepszych. Bardzo mu tego życzymy.

Dla uczestników konkursu żołnierze powojennego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego są autentycznymi bohaterami, ponieważ w swoim życiu nie poszli oni na kompromis, ale wierzyli i realizowali swoje szczytne ideały. Udział w konkursie pobudza wskrzesza i kształtuje poczucie patriotyzmu oraz odpowiedzialność i świadomość obywateli państwa.

W przygotowaniach do konkursu uczniów wspierał nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie – mgr Krzysztof Gałęza.


Skip to content