poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wieczór poetycko-muzyczny Eugeniusza Toruńskiego z udziałem Uczniów „Staszica”Wieczór poetycko-muzyczny Eugeniusza Toruńskiego z udziałem Uczniów „Staszica”

18 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne. Gościem wieczoru był wieruszowski poeta Pan Eugeniusz Toruński.

Licznie zgromadzona publiczność zachwycała się pięknem poezji Pana Eugeniusza Toruńskiego, w czasie wieczoru była bowiem okazja, aby posłuchać wierszy w interpretacji samego autora, zaproszonych gości oraz młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie: Wiktorii Tecław z kl. I Te2 , Paweła Ciupeka z kl. IV Tip oraz Olafa Ceglareka z kl. IV Tip. Podczas spotkania można było usłyszeć utwory, które dotyczyły różnych aspektów naszego życia: wspomnień, przemijalności, miłości, przyrody, nadziei, marzeń, rodziny, itp.

Zręcznie ułożony program wieczoru przewidywał, także występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. A. Tansmana. W czasie imprezy można było posłuchać przepięknych utworów wykonanych przez Floriana Tarasa z kl. I Ti1, ucznia ze „Staszica”.

Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi Toruńskiemu za kolejne zaproszenie naszej młodzieży do recytacji Pana wierszy, gratulujemy pięknej twórczości, natomiast Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie na czele z Panią dyrektor Natalią Wolko-Stempniewicz dziękujemy za zorganizowanie wieczoru oraz ciepłe przyjęcie.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu. Uczniów do recytacji przygotowały Halina Paluch i Emilia Brylak-Światłowska – nauczyciele bibliotekarze.


Skip to content