poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wiadomości z Młodzieżowego Centrum Kariery i OHP WieruszówWiadomości z Młodzieżowego Centrum Kariery i OHP Wieruszów

Młodzieżowe Centrum Kariery i Ochotniczy Hufiec Pracy informują:
1).  Odbyło się spotkanie w świetlicy Hufca Pracy 5-20 oraz zapoznanie młodzieży z platformą Octopus+
       

Dnia 12.02.2020r. Kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Wieruszowie prowadziła kolejne zajęcia w świetlicy HP 5-20 będące formą aktywizacji młodzieży. W ramach zajęć z pośrednictwa pracy przedstawiono analizę rynku pracy w kontekście sytuacji związanej z obecnymi zagrożeniami, natomiast podczas spotkania z doradcą zawodowym poruszano tematykę związaną z predyspozycjami zawodowymi oraz ich wpływu na wybór dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach, a także dzieliła się swoimi spostrzeżeniami oraz obawami co do dalszego rozwoju edukacyjno–zawodowego. Spotkanie pozwoliło im spojrzeć z innej, optymistycznej perspektywy na zaistniałą sytuację pandemiczną.
 Podczas zajęć pośrednicy pracy oraz doradca zawodowy pomagali także młodzieży w zapisaniu się i pierwszym logowaniu na platformie Octopus +. Jej celem jest stworzenie możliwości podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze rozwoju zawodowego oraz łatwiejszego przejścia z systemu edukacji na rynek pracy. Uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i informacje o rynku pracy poprzez aktywne uczestniczenie w szkoleniach on-line oraz korzystanie z multimedialnych materiałów edukacyjnych.
2). WALENTYNKA DLA JARKA – akcja charytatywna
Walentynki to wyjątkowy czas w roku i doskonała okazja na obdarowanie kochanej osoby. Samodzielnie wykonany prezent jest naprawdę wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju…
W dniach 8-12 lutego  2021 roku w świetlicy Hufca Pracy 5-20 z Wieruszowa odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy wykonywali własnoręcznie robione kartki walentynkowe oraz  świeczniki i ozdobne pudełka  wszystko z myślą o zbliżających się walentynkach. W tym roku walentynki w naszym Hufcu przebiegały pod hasłem „Walentynka dla Jarka” – mieszkańca Wieruszowa, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę.
Jarek to właściciel lokalnej firmy transportowej, z którą nasz hufiec współpracował na przestrzeni ostatnich lat. Jest to człowiek, który dał się poznać jako osoba skromna, miła, życzliwa oraz zawsze chętna do pomocy innym. W tym trudnym dla niego momencie uczestnicy hufca wraz z wychowawcami postanowili dołączyć do akcji mającej na celu zebranie środków na rehabilitację i pomoc medyczną. W piątek 12 lutego wychowawcy przekazali przygotowane prace na kiermasz do WDK w Wieruszowie.
Każda akcja charytatywna uczy nas wrażliwości i odpowiedzialności oraz pomaga otwierać się na potrzeby innych.
Pamiętajmy, że dobro wraca.

 


Skip to content