poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wakacje z wojskiemWakacje z wojskiem

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”.  

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej. Każdy turnus „Wakacji z wojskiem” to ćwiczenia związane z przetrwaniem w terenie, walką wręcz, strzelaniem, taktyką wojskową, szkoleniem na pojazdach wojskowych, itd. To także ponad 5 tys. zł uposażenia za 27 dni szkolenia oraz unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – jako żołnierz aktywnej rezerwy, terytorials w WOT, żołnierz zawodowy czy podchorąży akademii wojskowej.

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową – czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

Zaplanowaliśmy 2 turnusy – po 27 dni każdy:

  • 07-10.08
  • 08-14.09

Szkolenie w tych terminach planowane jest między innymi w 15 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu !

Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść nasz portal >>>, zadzwonić na infolinię 800 180 110,>>> lub po prostu zgłosić się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Zapraszamy !


Skip to content