poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

VIII miejsce Karoliny i Mariusza w etapie ogólnopolskim olimpiady „BUDUJ z PASJĄ”VIII miejsce Karoliny i Mariusza w etapie ogólnopolskim olimpiady „BUDUJ z PASJĄ”

W dniach 09-11.03.2018r. uczniowie Karolina KarszniaMariusz Myszor z klasy IV Technikum Budowlanego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica  w Wieruszowie  wzięli udział w etapie ogólnopolskim VII edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ” w Zabrzu. Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej BUDOWLANI  z siedzibą w Kielcach.
W turnieju wzięli udział uczniowie z 16 szkół z regionów: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, sandomierskiego, śląskiego, mazowieckiego .

Olimpiada składała się z 2 etapów rozgrywanych w ciągu dwóch dni: praktycznego trwającego 240min, w którym drużyna miała za zadanie wykonanie robót malarskich i tapeciarskich. Zadanie praktyczne polegało na wykonaniu aranżacji ściany zgodnie z technologią malarską, poprzez wykonanie tapetowania tapetą 3D i pomalowanie jej dwukrotnie farbą Sigma Sigmulto Metallic, oraz pomalowanie dolnej części farbą emulsyjną Dekoral Clean&Color.
Na bocznej ścianie należało zaszpachlować powierzchnię płyty karton-gips za pomocą masy Rigips Premium Light w kategorii Q 3. Następnego dnia uczniowie zmagali się z pytaniami teoretycznymi – test z kwalifikacji B.06, gdzie odpowiadali na 40 pytań – ta część trwała 60 min, a uczniowie oceniani byli indywidualnie.

W ostatecznej klasyfikacji szkół budowlańcy ze Staszica zajęli VIII miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy i puchary.

W czasie, gdy uczniowie wykonywali zadania konkursowe opiekunowie uczestniczyli w wielu szkoleniach organizowanych przez firmy z branży budowlanej sponsorujące konkurs: PPG Deco Akademia Techniczna, Rigips, Kubala, Sopro, Blue Dolphin Tapes, Adept Budownictwa, Makita.

W trakcie trwania olimpiady nie zabrakło dodatkowych atrakcji zapewnionych przez Organizatora: zwiedzania Kopalni GUIDO oraz pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu.

Przypominamy, że program nauczania w technikum nie obejmuje robót wykończeniowych w części praktycznej, dlatego wynik uzyskany przez naszych uczniów należy uznać za rewelacyjny.

Wielkie brawa dla Karoliny i Mariusza. Opiekun podczas konkursu: Beata Królikowska.


Skip to content