poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

VII edycja Międzypowiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego i Angielskiego w WieluniuVII edycja Międzypowiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego i Angielskiego w Wieluniu

24 marca tego roku odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu VII Międzypowiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego i Angielskiego pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Wieluńskiego. Głównym celem konkursu było promowanie kształcenia językowego, w tym języka obcego zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych technikalnych i zawodowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 10 powiatów. Odwiedziliśmy sukces na polu języka niemieckiego. Sebastian Łuszkiewicz uczeń klasy IV technikum budowlanego zajął I miejsce, a Tomasz Olszowiak III miejsce w kategorii języka niemieckiego w zakresie szkoły technikalnej. Uczennice klas III szkoły zawodowej Julita Serek i Klaudia Kołodziejczyk stanęły na podium zajmując I i II miejsce spośród uczniów szkół zawodowych.

Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczniów i serdecznie gratulujemy tak pięknych osiągnięć.