poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

V edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”V edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

16 lutego 2018 roku Pani Dorota Więckowska  z biura Posła na Sejm RP Piotra Polaka wspólnie z nauczycielami historii naszej szkoły (Krzysztof Gałęza i Maciej Heidt), przeprowadzili I etap V edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania losów Żołnierzy Wyklętych, często młodych ludzi, równolatków współczesnej młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, wydarzeń i historycznych bitew okresu lat 1945 – 1956. To właśnie w tym okresie polscy bohaterowie, byli żołnierze Armii Krajowej, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Za każde z nich można było otrzymać 1 pkt.

Laureatami szkolnego etapu konkursu zostali:

1 miejsce: Damian Łuszkiewicz – klasa I Technikum logistycznego i Dominik Cegiełka z klasy IV Technikum informatycznego

2 miejsce: Kamil Gwiazda – klasa IV Technikum informatycznego,

3 miejsce: Piotr Nakonieczny  – klasa II Technikum handlowo- logistycznego.

Laureaci wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się 23 lutego 2018 r. w Sieradzu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.


Skip to content