poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uroczyste podsumowanie etapu okręgowego XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności BudowlanychUroczyste podsumowanie etapu okręgowego XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 23.03.2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się uroczystość podsumowania etapu okręgowego XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Ta uroczystość odbyła się w naszej szkole, ponieważ zwyczajem jest organizacja imprezy w szkole, której uczeń wygrywa etap okręgowy.

Mieliśmy ponownie, jak w roku ubiegłym tę możliwość i zaszczyt, dzięki wygranej naszego ucznia  Mariusza Myszora z klasy IV Technikum Budowlanego.

Uroczystego otwarcia uroczystości i przywitania przybyłych gości dokonała dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem,  następnie podsumowania etapu okręgowego Olimpiady dokonała Krystyna Pastusiak delegat Komitetu Głównego Olimpiady.

W uroczystości wzięli udział Piotr Parkitny z-ca Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budowlanych – Izba jest sponsorem nagród dla najlepszych uczniów, Danuta Grzegorek członek Komitetu Okręgowego Olimpiady oraz Stefan Pietras sekretarz– Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.  Uroczystość zaszczycili również z-ca dyrektora ZSP w Wieruszowie Małgorzata Karkoszka oraz z-ca dyrektora ZSP nr 2 w Kępnie Paweł Jakubczyk.
W Olimpiadzie na etapie okręgowym brało udział 47 z uczniów z 15 szkół (województwo wielkopolskie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie).

Do zawodów III stopnia (etap ogólnopolski) OWiUB zakwalifikowało się z okręgu IV Centralnego czterech uczniów z następującymi wynikami:
I miejsce (64,5pkt) Myszor Mariusz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – opiekun Beata Królikowska,
II miejsce (49pkt) Krystian Mazur Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie opiekun Bożena Mierniczak,
III miejsce (48,5pkt) Karsznia Karolina Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – opiekun Beata Królikowska,
IV miejsce (46pkt) Szczot Krystian Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie opiekun Monika Więcławska.

Jak zaznaczyła delegatka Komitetu Głównego Olimpiady Krystyna Pastusiak-  nie pamięta, aby w historii olimpiady, w etapie okręgowym wygrał uczeń z tej samej szkoły dwa razy z rzędu.
Jest to dla naszej szkoły wyróżnienie i dodatkowy zaszczyt. Przypominamy, że Mariusz w klasyfikacji ogólnopolskiej uzyskał trzeci wynik punktowy.

W klasyfikacji końcowej drużynowo zwyciężyli uczniowie z Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie w składzie: Krystian Mazur, Bartosz Zadka, Dominik Łakomy, Szymon Kaczorowski, Mateusz Witkowski, Maciej Dorobek –nagrody dla zwycięzców ufundowała firma REMBET z Kępna. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Wielunia, a na trzecim z Ostrowa Wielkopolskiego.

Finał ogólnopolski XXX OWiUB odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w dniach 12-14.04.2018rZielonej Górze.
Do tego etapu zostało zakwalifikowanych łącznie 82 uczniów.
Gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Budowlańcy składają podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji uroczystości: mgr inż. Jadwidze Kołodziej i uczennicom: Patrycji Górka, Zuzannie  Malinowskiej, Sandrze Augustyniak, Kamili Klain.

Podziękowania również dla uczniów z klas I i III Technikum Budowlanego za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.


Skip to content