poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Udział w otwarciu wystawy malarstwa Jana StenclaUdział w otwarciu wystawy malarstwa Jana Stencla

18 października w siedzibie biblioteki o godz. 12.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie miało miejsce otwarcie wystawy Jana Stencla, malarza mieszkającego w Walichnowach. Pan Jan jest samoukiem. Jego malarstwo cechuje różnorodność tematów oraz technik malarskich. Maluje portrety, krajobrazy, motywy biblijne, wizerunki świętych itp. Na otwarcie  przybyli uczniowie klas I z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie wraz z wicedyrektor ds. wychowawczych Małgorzatą Karkoszką i pedagogiem szkolnym Danutą Urbaś.

Zapoznano się również z oferta czytelniczą biblioteki i … z  prawie co wydanym „Wieruszowskim Słownikiem Biograficznym”, a także z pracą promocyjną tutejszego Punktu Informacji Turystycznej ( bogaty komplet map naszego powiatu – służących do planowania wycieczek rowerowych i realizowania się w orienteringu.

http://www.pbp-wieruszow.pl/aktualnosci/wystawa-jana-stencla.html


Skip to content