poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Udział uczniów ze „Staszica” w XI edycji Narodowego CzytaniaUdział uczniów ze „Staszica” w XI edycji Narodowego Czytania

9 września b.r., uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie mieli przyjemność uczestniczyć po raz 11-ty w kolejnej odsłonie Narodowego Czytania. O godz. 11.00 na Bulwarze Różanym na pomoście w ramach tego wydarzenia, odbywającego się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, ballady Adama Mickiewicza czytali wieruszowscy włodarze, bibliotekarze, uczniowie oraz mieszkańcy.

Balladę „Świtezianka” zaprezentowali burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył, wiceburmistrz Wieruszowa Marta Siubijak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wieruszowie Karolina Kaźmierczak, oraz bibliotekarze z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, z Biblioteki Pedagogicznej, bibliotekarze ze szkolnych bibliotek.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica reprezentowali nauczyciele bibliotekarze Halina Paluch i Emilia Brylak-Światłowska oraz uczniowie: Agnieszka Baberowska (kl. 3 Teh), Julia Kofel (kl. 3 Teh), Kamila Światła (kl. 3 Teh), Emilia Błażejewska (kl. 3 Teh), Marta Gwiazda (kl. 3 Teh), Zofia Żurek (kl. 3 Teh), Magdalena Romanowska (kl. 3 Ti2), Jakub Bylicki (kl. 3 Ti2), Aleksandra Tomaszek (kl. 4 Tep), Jakub Żłobiński (kl. 4 Tep), Aleksandra Brylak (kl. 4 Tbhp), Piotr Mrożek (kl. 4 Tip), Paweł Ciupek (kl. 4 Tip) którzy zaprezentowali manifest programowy polskiego romantyzmu balladę A. Mickiewicza „Romantyczność”. Serdecznie dziękujemy młodzieży za poświęcony czas, przygotowanie strojów oraz zaangażowanie w wydarzenie.

Osobne ukłony kierujemy w stronę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. Reymonta – koordynatora przedsięwzięcia. Dziękujemy za możliwość współpracy i udział w atrakcyjnej lekcji polskiej literatury.


Skip to content