poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”Uczniowie ze Staszica zwycięzcami regionalnego konkursu historycznego  „Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę”

W poniedziałek 6 lutego 2017 r w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym  w Wieluniu odbył się FINAŁ REGIONALNY IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!, w którym wzięło udział 51 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów starannie wyselekcjonowanych w eliminacjach szkolnych. Są to: Sebastian Łuszkiewicz z 4 Technikum Budowlanego, Dominik Cegiełka i Kamil Gwiazda z 3 Technikum Informatycznego. Z radością informujemy, iż zwycięzcą finału został Sebastian Łuszkiewicz uzyskując maksymalną ilość punktów, natomiast drugie miejsce zajął Dominik Cegiełka. Jest to niewątpliwy powód do dumy szkoły i rodziców. Należy nadmienić, iż Sebastian w konkursie uczestniczy po raz czwarty. W ubiegłym roku na etapie wojewódzkim zajął pierwsze miejsce i w nagrodę pojechał na kilkudniową wycieczkę do Brukseli.

Przed naszymi bohaterami jeszcze jedno wielkie zadanie – rywalizacja z najlepszymi w województwie.

Finał wojewódzki konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”, odbędzie się w marcu 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Każdy z finalistów otrzymał voucher na 1-dniowy pobyt w uniejowskich termach.

Fundatorami nagród w Konkursie są: poseł na Sejm RP Piotr Polak, Senator RP Przemysław Błaszczyk, Wszechnica Sejmowa, Wydawnictwo Sejmowe, Kancelaria Senatu RP, Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, Stowarzyszenie RODZINA POLICYJNA 1939 w Łodzi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi oraz Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem uczestników konkursu jest nauczyciel historii i wos-u mgr Krzysztof Gałęza.


Skip to content