poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczennice „Staszica” czytają dzieciomUczennice „Staszica” czytają dzieciom

11 czerwca br. Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie pod opieką p. Ewy Kowalińskiej i p. Emilii Brylak-Światłowskiej wzięły udział w akcji czytania przedszkolakom, która wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Wolontariuszki z klasy 2 Te2: Martyna Siwik, Maja Pichlak, Karolina Rossa, Wiktoria Tecław, Wiktora Włodarczyk, Otylia Rybak oraz z klasy 4 Tl – Oliwia Kuleta uczestniczyły w zajęciach czytelniczych z dziećmi z Przedszkola nr 2 w Wieruszowie.

Uczniowie i nauczyciele „Staszica” specjalnie na tą okazję przebrali się w kolorowe stroje, aby jeszcze bardziej wejść w dziecięcy świat. Podczas spotkania przedszkolaki mogły usłyszeć ciekawe wiersze polskich poetów. Nasza wizyta w przedszkolu nie skupiła się tylko na biernym słuchaniu przez dzieci poezji. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami młodego czytelnika, dowiedziały się, dlaczego czytanie jest tak ważne oraz jak należy dbać o książki i je szanować. Przerywnikiem w czytaniu były zabawy taneczne, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom z Przedszkola nr 2 w Wieruszowie za zaproszenie i miłą atmosferę. Osobne podziękowania kierujemy w stronę naszej młodzieży, która niezwykle profesjonalnie i odpowiedzialnie podeszła do powierzonego zadania.

Akcja była związana z realizacją zadań z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Organizatorzy
Emilia Brylak-Światłowska, Ewa Kowalińska


Skip to content