poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Towaroznawstwo na wesoło!Towaroznawstwo na wesoło!

Na lekcjach z przedmiotu towaroznawstwa uczniowie II klasy Technikum Handlowego  prezentowali w sposób ciekawy i bardzo interesujący wybrane przez siebie zagadnienia z zakresu towaroznawstwa żywnościowego i nieżywnościowego. Od kwietnia uczniowie w wybranych terminach prezentowali swoje prace.

  • Dąbrowska Aleksandra, Duś Honorata – Owoce, ich wartość odżywcza i rola w dietetyce
  • Kubiak Weronika,  Melkowska Monika – Kosmetyki oraz  ich wpływ na skórę człowieka i środowisko
  • Konat Julia, Cegiełka Dominika, Tabaka Maria – Napoje gazowane i środki w nich zawarte
  • Prymas Dominik – Miody i ich wpływ na zdrowie człowieka
  • Kowaliński Patryk – Cukier jako zagrożenie dla człowieka
  • Staroń Sandra – Warzywa – jak zdrowo się odżywiać
  • Mora Żaneta, Tomczyk Magdalena –  Kofeina zawarta w kawie i jej wpływ na zdrowie człowieka

Taka forma prowadzenia lekcji pozwoliła nam na inne spojrzenie, na to co jemy i czego używamy w życiu codziennym.  Mieliśmy również możliwość zadawania pytań czasem bardzo trudnych, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi:  dlaczego…?  W przypadku warzyw,  owoców  i miodów mieliśmy okazje ich spróbować . Podczas  towaroznawstwa nieżywnościowego mieliśmy okazje pooglądać różne rodzajów kosmetyków, dowiedzieliśmy się o substancjach szkodliwych dla naszego ciała i zdrowia. Taka forma zajęć nam się podobała i pozwoliła poszerzyć nasze horyzonty i spojrzenie na różne produkty i substancje w nich zawarte, które są  szkodliwe  dla naszego zdrowia. Uczniowie  oceniali swoje prace wzajemnie pod opieką Pani Wioletty Żywioł.


Skip to content