poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„To warto zobaczyć, to warto zwiedzić”„To warto zobaczyć, to warto zwiedzić”

W dniu 15 czerwca 2022 uczniowie naszej Szkoły przedstawili wykonane przez siebie prezentacje multimedialne ukazujące ciekawe pod względem turystycznym i kulturowym miejsca w krajach anglojęzycznych.

Prezentacje zostały wykonane  pod hasłem :

„To warto zobaczyć ,to warto zwiedzić”

Traktowały one o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  jak również  krajach angielskiego obszaru językowego – Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii.

Oglądając prezentacje mogliśmy wirtualnie zwiedzić, obejrzeć i poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące kultury krajów anglojęzycznych, a także spędzić miło czas ,bo walory estetyczne wykonanych prac były na wysokim poziomie.

Autorami prezentacji byli:

Oliwier Bryłka klasa 2Tip1

Hubert Drapiewski klasa 2Tip1

Delfina Kozłowska klasa 3Teg

Zuzanna Sztucka  3Teg

Konrad Miś, klasa 3Tip

 Kacper Pietraszewski klasa 3Tip

Dzięki wykonaniu prezentacji uczniowie mieli okazję do poszerzenie swojej wiedzy o zagadnienia kulturoznawcze krajów anglojęzycznych i przedstawienia ciekawostek dotyczących ich kultury, literatury, historii. Mieli również możliwość  zaprezentowania swoich umiejętności pracy z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej. Uczniowie mogli również utrwalić zdobytą wiedzę z języka angielskiego ,sprawdzić umiejętność pisania i mówienia w języku obcym oraz przedstawić efekt końcowy swojej pracy na forum klasy.

Celem przewodnim wykonania prezentacji było rozwijanie i propagowanie wiedzy na temat społecznych, kulturowych, historycznych oraz politycznych realiów krajów anglojęzycznych ponieważ wiedza na temat krajów posługujących się językiem angielskim jest kluczowa do zrozumienia języka i ludzi tam mieszkających.

Opiekunami projektu były nauczycielki języka angielskiego:

 Katarzyna Joniak oraz Anna Wanowska


Skip to content