poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Targi Pracy 2023Targi Pracy 2023

Dnia 24 marca 2023 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie po raz drugi zorganizował Targi Pracy. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Gminy Wieruszów oraz Starostwa Powiatowego w Wieruszowie i przygotowane we współpracy z OHP oraz MCK w Wieruszowie. Impreza była przeznaczona dla młodzieży poszukującej pracy, w szczególności dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Inicjatywa dała możliwość uczestnikom bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm z naszego regionu oraz stworzyła szansę do zdobycia informacji na temat sytuacji panującej na rynku pracy.

Zgodnie z ideą Targów Pracy firmy i instytucje przedstawiły swój potencjał  Wszystkie prezentowane stanowiska były dowodem rozkwitu przedsiębiorczości na terenie powiatu wieruszowskiego. Wystawcy za pośrednictwem filmów i  prezentacji multimedialnych  ukazali  atrakcyjne branże oraz zawody.

W imprezie uczestniczyły przedsiębiorstwa:

 • Agrecol
 • Benix
 • Bratex
 • Brattex
 • Catering Eliza
 • Chata Walichnowska
 • DKM Meble
 • Helvetia Meble
 • Livello
 • Madonis
 • Marks
 • Sesto Senso
 • Skawska Hale
 • StolvitWersal
 • Wędlinka
 • zaprogramuje.pl

Ofertę zaprezentowały również następujące instytucje:

 • Cech Rzemiosł Różnych w Wieruszowie
 • Hufiec Pracy w Wieruszowie
 • Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieruszowie
 • Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie
 • Powiatowy Urząd Pracy w Wieruszowie
 • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sieradzu

Targi  Pracy zostały połączone z Dniem Otwartym Szkoły.  Dzięki temu ósmoklasiści z powiatu wieruszowskiego mogli poznać nie tylko naszą placówkę, kierunki kształcenia i kadrę nauczycielską, ale także przyszłych nauczycieli praktycznej nauki zawodu oraz ofertę przedsiębiorstw i instytucji. „Staszica”  odwiedziło  458 uczniów szkół podstawowych. W naszych murach gościliśmy również tegorocznych maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika w Wieruszowie. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i dziękujemy szkołom z terenu powiatu wieruszowskiego za współpracę.

Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony młodzieży ZSP, jak i firm oraz organizacji, które wzięły udział w tej pięknej inicjatywie. Mamy nadzieję, że Targi Pracy ułatwią naszym uczniom podejmowanie decyzji, które będą dotyczyć wyboru przyszłej pracy czy ścieżki kariery zawodowej. Przedsięwzięcie koordynowali  nauczyciele ZSP –  pani Ewa Kowalińska i pani Joanna Bochenek przy wsparciu pracowników OHP.  Natomiast nad sprawnym przebiegiem Dnia Otwartego czuwała pani  Monika Hejman.

Za przebieg i organizację wydarzenia dyrektor szkoły  pani Agnieszka Mazurowska dziękuję przedstawicielom wszystkich instytucji i firm, nauczycielom wspierającym całą inicjatywę oraz całej społeczności uczniowskiej, która brała czynny udział w spotkaniu.


Skip to content