poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Targi Pracy 2022Targi Pracy 2022

Dnia 12 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się Targi Pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez OHP w Wieruszowie we współpracy z dyrekcją i nauczycielami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica. Tegoroczna impreza dała możliwość bezpośredniego spotkania znanych i znaczących firm z powiatu wieruszowskiego. Podczas przedsięwzięcia uczniowie mieli okazję pozyskać informacje o sytuacji na rynku pracy, poszukiwanych zawodach i specjalnościach.

Przedstawiciele wystawców przygotowali dla młodzieży interesujące prezentacje, filmy. Prowadzono również dyskusje, podczas których uczestniczy spotkania zadawali pytania o przebieg procesów rekrutacyjnych, kulturę organizacji, możliwości rozwoju i awansu, a także o warunki zatrudnienia. Szczególne zainteresowanie tematyką wykazali tegoroczni maturzyści oraz uczniowie klas trzecich szkół branżowych. Również Urząd Pracy w Wieruszowie przygotował dla młodzieży ciekawą ofertę. Największe emocje wzbudziły wiadomości na temat możliwości uzyskania środków finansowanych, które zostaną przeznaczone na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

W wydarzeniu uczestniczyły następujące firmy i organizacje:

 1. AGRECOL
 2. BUTOSKLEP
 3. DKM
 4. HM HELVETIA
 5. LIVELLO
 6. MADONIS
 7. MARKO
 8. MCK
 9. MEBLOSIEK
 10. MENOS
 11. OHP
 12. POLICJA
 13. PUP
 14. WERSAL

Przedsięwzięcie nadzorowali pracownicy OHP oraz nauczyciele ZSP, pani Ewa Kowalińska i pani Joanna Bochenek. Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony młodzieży ZSP, jak i firm oraz organizacji, które wzięły udział w tej pięknej inicjatywie.

Za przebieg i organizację wydarzenia dyrektor szkoły pani Agnieszka Mazurowska dziękuję OHP, przedstawicielom wszystkich instytucji i firm, nauczycielom wspierającym całą inicjatywę oraz całej społeczności uczniowskiej, która brała czynny udział w spotkaniu. Szczególne podziękowania kierowane są dla uczniów, którzy wspierali organizację imprezy: Piotra Kłobusa – za wykonanie przepięknych zdjęć oraz Dominika Pałdyny zajmującego się nagłośnieniem.

Mamy nadzieję, że Targi Pracy ułatwią naszym uczniom podejmowanie decyzji, które będą dotyczyć wyboru przyszłej pracy, ścieżki kariery zawodowej, przyczynią się również do realizacji planów zawodowych.


Skip to content