poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szymon Szlak – ciąg dalszy sukcesów sportowychSzymon Szlak – ciąg dalszy sukcesów sportowych

Szymon Szlak – uczeń klasy II Technikum Mechanicznego naszej szkoły, zawodnik karate „Husaria” Wieruszów.

W styczniu zawodnicy sekcji karate wieruszowskiej ”Husarii” pod opieką Jacka Piwowara i Piotra Makowskiego walczyli w międzynarodowym turnieju „Carpathia Cup” w Rzeszowie. Na 4 matach turnieju do walki stanęło 410 zawodników z 50 klubów z 9 państw: Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Austrii, Azerbejdżanu, Litwy, Słowenii i Polski. Wieruszowska Husaria do turnieju wystawiła 5 juniorów: Olafa Ceglarka, Kingę Parnowską, Daniela Abbasa, Kingę Kalarus, Szymona Szlaka  oraz jednego seniora – Mateusza Wróbla (absolwent naszej szkoły).

Pierwsi do walki stanęli najmłodsi, niestety wszyscy po zaciętych walkach doznali porażki. Kolejnym zawodnikiem, który wyszedł na mate był nasz najbardziej utytułowany junior – Szymon Szlak. Po wyrównanej pierwszej rundzie sędziowie ogłosili dogrywkę, w której Szymon zdeklasował swojego rywala, wygrywając  zdecydowanie swoja walkę.

Kolejne starcie, o wejście do finału,  Szymon stoczył z utytułowanym zawodnikiem z Litwy. Przeciwnik Szymona (cięższy o 15 kg i wyższy o głowę) zdominował walkę i Szymon niestety przegrał, ostatecznie zajmując 3 miejsce premiowane brązowym medalem, na prestiżowym międzynarodowym  turnieju w Rzeszowie.

W kwietniu w Kaliszu, odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Kaliski Klub Kyokushin-Kan Karate David Club, Sensei Tomasza Jeżyka. Zawody odbyły się w Hali Sportowej OSSiR w Kaliszu. Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata (układy formalne) oraz kumite (walka full kontakt), z podziałem na Juniorów i Seniorów.

Wieruszowską HUSARIĘ, pod opieką trenera Jacka Piwowara w konkurencji kumite reprezentowało dwóch zawodników:

  • Mateusz Wróbel – w kategorii senior – 90 kg,
  • Szymon Szlak – w kategorii junior 17-18 lat.

Szymon Szlak zakończył turniej na drugim miejscu, zdobywając tytuł vice mistrza Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Gratulujemy!

Oto walka Szymona podczas „Carpathia Cup”:


Skip to content