Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale też drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak troska o innych czy pamięć o bliskich osobach. To także samoakceptacja, dzięki której zauważamy ogromne zalety, jakimi jest m.in. czynienie dobra i chęć dzielenia się nim ze światem, ponieważ życie stwarza wiele sytuacji, w których ważna jest bezinteresowna życzliwość.
Zarówno słowa, jak i czasem te najdrobniejsze gesty mają wielką moc, dlatego warto okazywać pomoc czy najzwyczajniej uśmiechnąć się do kogoś.
Będąc osobą empatyczną dla innych, sprawiamy bowiem, że sami siebie zacCZYNamy widzieć w bardziej pozytywnym świetle.
W naszej szkole w dniach 20-24 listopada, w ramach ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI, przypadającego na 21 listopada, wraz z pomocą samorządu uczniowskiego, zorganizowany zostanie tydzień celebrowania tego święta.
Naszym zamierzonym celem jest przede wszystkim osiągnięcie pozytywnych skutków w zachowaniu uczniów, uwrażliwienie na wzajemną życzliwość. a także wzbudzenie pozytywnych emocji.
PLANY OBCHODÓW SZKOLNEGO TYGODNIA ŻYCZLIWOŚCI:
20 listopada (poniedziałek):
W ten dzień przeprowadzony zostanie wywiad z uczniami i nauczycielami, o tym czym dla nich jest życzliwość, w jaki sposób ją okazują itp.
21 listopada (wtorek):
Tego dnia powołana komisja wybierze 3 najładniejsze, zgodne z regulaminem konkursu plakaty propagujące życzliwość. Miejsca na podium zostaną odpowiednio nagrodzone.
22 listopada (środa):
Aby umilić ten dzień SU będzie rozdawał cukierki z zamieszczonymi życzliwymi hasłami.
23 listopada (czwartek):
Uczniowie i nauczyciele ubierają się na kolorowo, (unikamy w tym dniu kolorów czarnych i szarych). Zachęcamy również do robienia sobie zdjęć na przerwach, w „ramce życzliwości”, która umieszczona zostanie w kawiarence szkolnej.
24 listopada (piątek):
Na stronie szkoły i szkolnym portalu społecznościowym zostanie opublikowany przeprowadzony wywiad z uczniami i nauczycielami na temat życzliwości.
Oprócz tego, uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość wyrażenia swoich pozytywnych emocji i myśli poprzez zostawienie miłej wiadomości dla kolegów, koleżanek, nauczycieli czy pracowników.
Szanowni Uczniowie, darzymy Was ogromnym zaufaniem i liczymy na to, że na tablicy umieszczone zostaną ciepłe i miłe słowa, które sprawią, że na wielu twarzach pojawi się uśmiech.
NIENAWIŚCI MÓWIMY STANOWCZE “NIE”.
Oprócz wypisanych powyżej form celebracji święta, wychowawcy proszeni są o włączenie się w akcję poprzez przeprowadzenie pogadanek w klasie na godzinach wychowawczych na temat życzliwości.
Oczywiście nie zapominajmy o podstawowych zasadach dobrego zachowania obowiązujących na co dzień, a nie tylko przez szkolny tydzień życzliwości.
“Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej, niż zwykła rozmowa.”
Koordynatorzy: Anna Wanowska, Aleksandra Skotarska