poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny Konkurs RecytatorskiSzkolny Konkurs Recytatorski

W Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, w przedświątecznym tygodniu, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Sprawcą tego wyjątkowego wydarzenia był nauczyciel języka polskiego Norbert Junke. Wspólnie z grupą młodzieży przygotował repertuar, razem dobierali  wiersze i prozę w/g indywidualnych upodobań. Efektem tego była prezentacja repertuaru przed  Komisją Konkursową, w skład której weszły Panie: Wiesława Opacka z Wieruszowskiego Domu Kultury, Beata Waniek z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i wicedyrektor Małgorzata Karkoszka.

Efektem przesłuchań był następujący werdykt:
I miejsce: Karolina Okoń z klasy II Technikum Ekonomicznego, interpretacja prozy Andrzeja Bursy „Obrona żebractwa”,
ex aequo II miejsce: Patryk Wróbel z klasy II Technikum Informatycznego za interpretację „Z kości i krwi” Pawła Paczkowskiego  i Dawid Pieprzyk z klasy II Technikum Hotelarskiego, wiersz „Kołatka” Zbigniewa Herberta,
III miejsce Dominika Kowalczyk z klasy IV Technikum Handlowego – wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Sur le pont d’Avignon”.
Wyróżnienie za małą etiudę teatralną otrzymali: Magdalena Białek z klasy IV Technikum Handlowego i Łukasz Rzeźnik z klasy IV Technikum Mechatronicznego.

Wyrazy uznania także dla pozostałych uczestników: Agnieszki Melkowskiej z klasy I Technikum Ekonomicznego, Julii Pietrzak z klasy II Technikum Budowlanego, Joachima Winkowskiego z klasy II Technikum Informatycznego.

Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a p. Wiesława Opacka podarowała uczniom bilety wstępu na seans do Kina „Słońce”.

Po wystąpieniu  wszystkich uczestników konkursu nasunęła się słuchającym jedna myśl: to jest początek pięknej zabawy z wierszem i z prozą. Umówiliśmy się na kolejny taki konkurs, w II półroczu roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego przeżywania pięknych ludzkich myśli zawartych w wierszach i prozie. Jeśli  będą to także uczniowie z poza naszej szkoły – tym będzie nam milej. Zapraszamy!

Obejrzyjmy i wysłuchajmy występ czworga spośród dziewiątki uczniów:


Skip to content