poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny Konkurs RecytatorskiSzkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 8 grudnia 2017 r. w bibliotece naszej szkoły odbył  się konkurs recytatorski,  w którym uczestniczyli: Marta Kowalińska, Weronika Malik, Wiktoria Małys, Monika Melkowska, Wojciech Perkiewicz i Ernest Zgoda. Ich występom przysłuchiwała się komisja w składzie:  Wiesława Opacka z Wieruszowskiego Domu Kultury (przewodnicząca jury) i dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie  Katarzyna Idzikowska. „Staszica” w komisji reprezentowała wicedyrektor  Małgorzata Karkoszka. Recytacje mieli także okazję obejrzeć:  pedagog szkolny Danuta Urbaś, bibliotekarz szkoły  Halina Paluch i organizator konkursu nauczyciel Norbert Junke, który także pomagał większości recytatorów w przygotowaniach do występu.

Pierwsze miejsce zdobyła Weronika Malik za niezwykle brawurową i nastrojową interpretację niepokojącego i jednocześnie frapującego tekstu Nicka Cave’a “Przekleństwo Millheaven”.
Także talent oraz zaangażowanie w występ można było zauważyć u Marty Kowalińskiej w jej recytacji Prospektu Wisławy Szymborskiej, dlatego komisja przyznała  Marcie drugie miejsce.
Za poczucie humoru i swobodę aktorską też drugie miejsce uzyskał Wojciech Perkiewicz, przedstawiając “Kartkę z dziejów ludzkości” Juliana Tuwima.
Interesującą interpretację wiersza “Z nim będziesz szczęśliwsza” Edwarda Stachury zaprezentował Ernest Zgoda, dzięki czemu zajął  trzecie miejsce. Także pozostali uczestnicy konkursu, mimo że nie uzyskali tzw. miejsc premiowanych, pokazali, iż posiadają umiejętności i potrafią nadać recytowanemu tekstowi pewną nową jakość.

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców ZSP im. Stanisława Staszica, a wszyscy startujący w konkursie otrzymali od pani Wiesławy Opackiej bilety  do wieruszowskiego kina Słońce.

Cieszymy się, że wśród uczniów naszej szkoły są chętni do uczestniczenia w konkursie. Zapraszamy za rok. Warto spróbować, ponieważ recytacja jest nie tylko ćwiczeniem pamięci i dykcji, ale przede wszystkim to niezwykła przygoda polegająca na  odkrywaniu drzemiących w nas talentów oraz emocji.


Skip to content