poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny internetowy słownik języka angielskiego zawodowegoSzkolny internetowy słownik języka angielskiego zawodowego

Chcielibyśmy poinformować, że od tego roku w naszej szkole zaczął działać szkolny internetowy słownik języka angielskiego zawodowego. Jest to innowacyjny projekt, który ma na celu ułatwienie uczniom nauki języka angielskiego zawodowego. Ciekawostką jest to, że to właśnie uczniowie stworzyli ten słownik i to oni będą mieli wpływ na bazę słownictwa i będą mogli zamieszczać tam słownictwo, które im będzie potrzebne. W słowniku istnieje już pewna baza , która będzie stale poszerzana o nowe słówka i zwroty. To od uczniów będzie zależeć, jak bardzo rozbudowana będzie i jak wielką pomoc może stanowić w przyszłości.

Słownik zawiera zwroty dotyczące języka zawodowego, który nierzadko stanowi największą trudność w tłumaczeniu. Zawiera podział na branże, które obecnie istnieją w naszej szkole, i bazuje na materiałach i podręcznikach, z których na bieżąco korzystamy.

>>> Szkolny internetowy słownik języka angielskiego zawodowego <<<

Zachęcamy więc gorąco do udzielania się i wspólnego budowania potężnej bazy do pracy w przyszłości. Uczniowie, którzy chcieliby dołożyć swoich starań w tworzeniu słownika mogą wysyłać propozycje słówek i zwrotów. Ta praca będzie brana pod uwagę jako dodatkowa aktywność z języka angielskiego. Przy dużym zaangażowaniu będzie to brane pod uwagę jako wkład w rozwój szkoły.

Swoje propozycje słownictwa prosimy przesyłać jako listy słówek w edytowalnym dokumencie przez e-dziennik do pani Kamili Jano, Pani Anny Wanowskiej lub do pani Igi Falkowskiej – Pity.

Ma szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń Jakub Żłobiński, zeszłoroczny absolwent naszej szkoły, oraz zespół prowadzący słownik w składzie:

 Vladyslav Borshch
Tomasz Dębiak
Bartosz Ciesielski
Jakub Lasota

Koordynatorzy:
Anna Wanowska
Kamila Jano
Iga Falkowska – Pita
Mateusz Dmuchowski


Skip to content