poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szczypta doświadczenia jest warta tonę teoriiSzczypta doświadczenia jest warta tonę teorii

W dniu 18.04.2018r. uczniowie z klasyTechnikum Budowlanego: Kowalczyk Zuzanna, Wrońska Marcelina, Fischer Mikołaj, Kos Adrian oraz II Technikum Budowlanego: Borek Izabela, Cyga Adam, Gasztych Jakub, Hoffmann Maciej,Hojeński Mateusz, Kuś Tomasz, Mieszała Sebastian i Owczarski Hubert wykonywali prace na rzecz szkoły.

Budowlańcy określani są jako szkodniki środowiska naturalnego, ale tym razem nie dewastowali lecz o nie zadbali.

W słoneczny poniedziałkowy poranek uczniowie zabrali się do montażu słupków – ograniczników zabezpieczających przed niszczeniem nawierzchni trawiastej przez niesfornych kierowców, którzy pozostawiali swe pojazdy na ostatnim skrawku zieleni w tej części terenu szkoły.

Młodzież oprócz typowych sprzętów i narzędzi, dzięki którym wykonywała prace, miała do dyspozycji nowoczesne sprzęty kontrolno-pomiarowe. Był to czas na wykorzystanie wiedzy teoretycznej zdobytej podczas lekcji i przełożenie na praktyczne umiejętności.

Choć wśród pracujących byli uczniowie pierwszej klasy, którzy dopiero we wrześniu rozpoczęli naukę, jest to już ich wkład w poprawę bezpieczeństwa i wizerunku szkoły.

W planach budowlańców w najbliższym terminie prace brukarskie związane z uzupełnieniem nawierzchni z kostki betonowej w miejscu dawnego budynku portierni.


Skip to content