poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, RodziceSzanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

W tym roku szkolnym obchodzimy 75 rocznicę powstania naszej szkoły, która już u zarania miała być ukierunkowana na kształcenie zawodowe. Ten piękny jubileusz został zwieńczony uzyskaniem Złotej Tarczy rankingu „Perspektywy” 2022 w kategorii – Technika. W tym roku, po analizie wyników egzaminów maturalnych, egzaminów na poszczególne kwalifikacje zawodowe oraz lokat, jakie nasi uczniowie zajmowali w licznych konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, okazało się, że Technikum im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uplasowało się na IV miejscu w województwie łódzkim i 88 miejscu w rankingu ogólnopolskim na 500 szkół tego typu, co poprawiło nasz zeszłoroczny wynik kiedy to zajęliśmy 129 miejsce.

Jest mi niezmiernie miło reprezentować szkołę, która ciągle się rozwija. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy ten sukces kreowali: nauczycielom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom. Każdy bowiem swoim zaangażowaniem dołożył cegiełkę do tego wymiernego osiągnięcia. Nauczyciele dokładając wszelkich starań, by przekazywać wiedzę i motywować do dalszej pracy, wychowawcy wspierając młodzież i pomagając w trudach czasu wchodzenia w dorosłość, rodzicom, którzy od pierwszych chwil życia otoczyli swoje dzieci miłością i najlepszą opieką, by następnie przekazać je nam – pedagogom ufając, że przygotujemy je nie tylko do realizowania się na polu zawodowym, ale także życiowym. Nade wszystko dziękuje Wam drodzy uczniowie, za wybór właśnie tej szkoły, piękną współpracę, młodzieńczy entuzjazm i radość, jaką co dnia wnosicie w mury „Staszica” – to wy jesteście jego sercem i treścią.

Mimo trudów pracy w trybie zdalnym, nie tylko utrzymaliśmy dotychczasową pozycję, ale jeszcze ją poprawiliśmy – ten czas nas zahartował i zjednoczył. Bez tej jedności nie byłoby sukcesu. Mówiąc o sukcesie nie można zapomnieć o wszystkich innych aspektach życia szkoły: uroczystościach, apelach, wycieczkach i konkursach – nasza szkoła tętni życiem i pozytywną energią. ZSP to także postęp i nowoczesność – to szkoła, która dzięki staraniom Powiatu Wieruszowskiego może realizować zajęcia w nowoczesnym budynku pasywnym, gdzie odbywają się głównie zajęcia z przedmiotów zawodowych.

Jeszcze raz Wszystkim Nam z całego serca dziękuję i gratuluję.

Agnieszka Mazurowska
Dyrektor ZSP Wieruszów


Skip to content