poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14-20 listopada 2016 roku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica po raz trzeci uczestniczył  w projekcie „OTWARTA FIRMA” – zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”, w szczególności wśród młodych ludzi.
Rokrocznie – przez jeden tydzień listopada uczestnicy przedsięwzięcia na całym świecie spotykają się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes gotowych do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  zaprosiliśmy na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły przedstawiciela Firmy M-line spółka z o.o. z siedzibą w Soplu Pana Daniela Szczepaniaka i doradcę zawodowego z  Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Wieruszowie Panią Magdalenę Strugała.

Naszym gościom dziękujemy za poświęcony czas, za przekazaną wiedzę i praktyczne wskazówki dotyczące rynku pracy.  

Spotkania poprowadziła  wicedyrektor ds. wychowawczych –  pani Małgorzata Karkoszka.

Organizatorami szkolnego projektu były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych – Anna Maciejewska, Karolina Zaleśna i Andrzelina Petalas.


Skip to content