poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces wokalny Kingi KurekSukces wokalny Kingi Kurek

Z ogromną dumą i radością zawiadamiamy o kolejnym wielkim sukcesie naszego ucznia. Kinga Kurek – uczennica klasy 3 Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajęła pierwsze miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie było zorganizowane z okazji 80. Rocznicy Powstania Armii Krajowej.

    Organizatorem konkursu był  Społeczny Komitet Obchodów 80. Rocznicy Utworzenia Armii Krajowej Przy wsparciu Stowarzyszenia „Słowo i muzyka u Jezuitów, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Teatr Muzyczny w Łodzi, , Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie było dołączenie do formularza zgłoszeniowego linku do nagrań wideo dwóch utworów o zróżnicowanym charakterze, umieszczonych w prywatnym kanale YouTube,. Nasza Kinga spośród bogactwa utworów o tematyce patriotycznej wybrała:  „Taki kraj” Jana Pietrzaka oraz „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Dzięki wrodzonemu talentowi wokalnemu oraz wspaniałej  oprawie audiowizualnej przygotowanej przez Wiktorię Olek i Stanisława Synowca z klasy 4 Technikum  Informatycznego  Kinga  przez szanowne Jury zakwalifikowana została do ścisłego finału. Koncert laureatów odbył się w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. podczas uroczystej gali  na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.

Uczestników Konkursu oceniało Jury zaproszone przez organizatorów spośród pedagogów, muzyków, aktorów, piosenkarzy, przedstawicieli organizatorów oraz sponsorów konkursu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem uczennicy był nauczyciel historii K. Gałęza


Skip to content