poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces Tomasza Olszowiaka w międzypowiatowym konkursie historycznymSukces Tomasza Olszowiaka w międzypowiatowym konkursie historycznym

28 listopada 2018 roku, trzech naszych uczniów, Tomasz Olszowiak z 4 Technikum Ekonomicznego, Michał Brząkała z 3 Technikum Logistycznego i  Wiktor Świerkowski 2 Technikum Informatycznego brało udział w zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu międzypowiatowym konkursie historycznym „Polska niepodległość – u zarania II Rzeczypospolitej (1905 – 1921)”. Celem konkursu było utrwalenie i pogłębienie wiedzy dotyczących wydarzeń historycznych związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Adresatem zmagań byli uczniowie szkół średnich, którzy na etapie szkolnym zostali starannie wyselekcjonowani przez swoich nauczycieli. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie trzech uczestników.

Zmagania konkursowe rozpoczęto o godzinie 11.00. Nasz uczeń Tomasz Olszowiak po pierwszym etapie, który miał formę testu zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do drugiego etapu. Uzyskał 35 pkt na 38 możliwych do zdobycia.

Do ścisłego finału oprócz Tomasza zakwalifikowało się jeszcze dwóch innych uczniów z najlepszymi wynikami. Zadaniem finalistów było udzielenie odpowiedzi na wcześniej wylosowane przez siebie pytania. Rywalizacja między uczestnikami była bardzo zacięta. Nasz uczeń wykazał się iście akademicką wiedzą. Odpowiadał na pytania, na które odpowiedzi nie znali jego rywale. Wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Niestety w dogrywce zadecydowało szczęście. Tomasz ostatecznie zajął wysokie drugie miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Serdecznie Tomaszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie uczniów: Maciej Heidt i Krzysztof Gałęza


Skip to content