poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces Oskara WróblaSukces Oskara Wróbla

4 marca br. Oskar Wróbel, uczeń klasy I Technikum Mechatronicznego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  zajął II miejsce w półfinale wojewódzkiego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Tym samym zakwalifikował się do ścisłej czołówki uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 30 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. W zmaganiach regionalnych udział wzięło 46 laureatów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: pajęczańskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i zduńskowolskiego.

Oprócz Oskara „Staszica” w konkursie reprezentowali jeszcze uczniowie z klasy:

II Technikum Budowlanego – Julia Drapiewska

I Technikum Mechatronicznego – Kacper Kaleta

I Technikum Ekonomicznego – Sebastian Krawców

   Gospodarzem tegorocznej edycji regionalnej konkursu była 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia z Sieradza. Przy okazji chcieliśmy podziękować żołnierzom za uatrakcyjnienie nam czasu spędzonego na terenie jednostki wojskowej. Wszyscy tutaj przybyli mogli obejrzeć sprzęt na jakim obecnie pracuje brygada, zwiedzić izbę tradycji, postrzelać na symulatorze strzelnicy i skosztować żołnierskiej grochówki.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun uczniów: Krzysztof Gałęza


Skip to content