poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-planeta”Sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO-planeta”

W tym roku szkolnym, w XVI Edycji Konkursu „Eko-Planeta” w kategorii „Żak” naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Wykonali oni indywidualne prace w formie  albumowej na temat „Nasi czworonożni przyjaciele”. Miło nam poinformować, że Kinga Jasyk uczennica klasy 2Te zdobyła II miejsce w kraju. Kinga otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę rzeczową w postaci słuchawek bezprzewodowych. Wyróżnienie w konkursie w postaci dyplomu otrzymała  Małgorzata Przybyła uczennica tej samej klasy. Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu „Eko-Planeta” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim, konkurs  prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą Konkursu jest:

  • upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego,
  • aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć,
  • poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Poniżej fragment wyróżnionej pracy wykonanej przez Kingę.


Skip to content