poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” z wizytą w Centrum Nauki Kopernik„Staszic” z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

15 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Wójcik Kowalczyk i Barbary Howis zwiedzali Warszawę. Wizyta w stolicy rozpoczęła się od eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik, następnie było zwiedzanie urokliwych miejsc tego pięknego miasta a na zakończenie wizyta w centrum handlowym „Złote tarasy”. Spacerując po Warszawie nie można było pominąć przechadzki Krakowskim Przedmieściem, przy którym stoi Pałac Prezydencki. Byliśmy także na Placu Zamkowym, na którym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy z 1644 roku – najstarszy i symboliczny dla miasta pomnik. Nie pomięto także wizyty na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Pamięć o walce o niepodległość przypomina także Pomnik Małego Powstańca. Jeden dzień w naszej pięknej stolicy to zdecydowanie za mało, dlatego pewnie jeszcze tam wrócimy.


Skip to content