poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” wspiera projekt „Usłyszeć miasto. Letnia strefa kultury.”„Staszic” wspiera projekt „Usłyszeć miasto. Letnia strefa kultury.”

Szanowni Uczniowie i Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi Szkoły.
Życie kulturalne miasta, powiatu – to bardzo ważna sprawa!
Czas spędzony wspólnie na koncertach daje nam komfort bycia z innymi, w miłej, relaksującej atmosferze.
Tak bardzo jest to potrzebne nam Wszystkim po trudnym okresie izolacji covidowej.
Zapraszamy serdecznie do wsparcia Wieruszowskiego Domu Kultury i projektu p. Małgorzaty Skolankiewicz.   
Oto co pisze sama autorka projektu:

„Napisałam projekt na budżet obywatelski. Ja jako Gosia. Projekt ma wynikać z potrzeby mieszkańca. Miałam taką potrzebę, żeby coś było słychać latem w mieście.  Projekt to cykl koncertów, wydarzeń wszelakich na letnim wieruszowskim rynku na rok 2022. Tytuł projektu „Usłyszeć miasto. Letnia strefa kultury”. Pula do wygrania/wydania -40 tys. Można za to zorganizować fajne eventy.

Projekt przeszedł wszystkie oceny formalne i zakwalifikował się do ostatniej prostej- głosowania przez  obywateli powiatu WIERUSZOWSKIEGO . I taka prośba do obywateli. Jeśli macie taką  potrzebę jak ja, będziecie przechodzić obok WDK lub Manufaktury Smaku, wpadnijcie złożyć swój podpis na kartach do głosowania, karty można zabrać również dla stryjków, kuzynów, babć itp. i oddać. Głosowanie trwa do 16 lipca. Tych podpisów musi być baaaardzo dużo. Bardzo dużo. Kasy mało, projektów dużo. Sami wiecie jak to jest. Dostaną najbardziej zdeterminowani.”

Zapraszamy do piątkowego spotkania na wieruszowskim rynku – muzyczne i filmowe rozpoczęcie wakacji i zostawcie swój podpis na liście popierającej projekt.
https://www.facebook.com/events/1237520206706755?ref=newsfeed

My dorośli – rodzice, pedagodzy – mamy obowiązek wskazywania właściwych wzorów począwszy od zapoznawania  młodzieży z różnorodnymi gatunkami muzycznymi, po krzewienie wartościowej muzyki i jej bezpośredni odbiór np. przez udział w koncertach, czy spotkaniach z ciekawymi osobowościami muzyki. Ważne jest, aby pobudzić w młodych ludziach potrzebę otwierania się na kulturę muzyczną.
Powyższy projekt zapewne spełni takie zadanie!


Skip to content