poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” w „Wersalu”„Staszic” w „Wersalu”

Uczniowie Technikum Mechatronicznego, Logistycznego, Mechanicznego i Informatycznego  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie składają serdeczne podziękowania na ręce Państwa Bożeny, Zbigniewa i Łukasza Kaczorowskich, właścicieli Fabryki Mebli Tapicerowanych „Wersal” (Jankowy k/Kępna) i na ręce dyrektora fabryki – p. Kazimierza Czesnego oraz p. Jarosława Pietrzaka.

W związku z Dniem Przedsiębiorczości jaki obchodziliśmy w szkole, mieliśmy możliwość zwiedzenia firmy, zapoznania się z całym procesem produkcji mebli i wykorzystaniem w nim obrabiarek sterowanych numerycznie a także poznać stronę ekonomiczną i logistyczną funkcjonowania firmy. Oprowadzali nas po zakładzie: p. Kazimierz Czesny i p. Jarosław Pietrzak.

Fabryka Mebli „Wersal” to producent ekskluzywnych mebli wypoczynkowych, oferujący bogatą ofertę mebli tapicerowanych. Fabryka zyskała sobie miano jednego z liderów wśród producentów mebli tapicerowanych w Polsce, jak również poza granicami kraju. Jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm meblowych w Polsce i posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych. Meble powstają w oparciu o najnowsze zaawansowane technologie, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia  pracowników, oraz zastosowaniu materiałów o najwyższych parametrach jakościowych dostarczanych przez sprawdzonych i renomowanych partnerów. Stosowane przez  firmę technologie produkcyjne gwarantują trwałość i niezawodność mebla, a proponowane rozwiązania konstrukcyjne zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Obecnie Fabryka Mebli WERSAL to producent, posiadający bogatą ofertę mebli tapicerowanych, na którą składa się siedem kolekcji: Elegance Line, Avangarde Line, Avangarde 4 Young, Classic Line, Chaise Longue Line, Dream Line, Box Spring Line. W październiku 2015 fabryka rozpoczęła największą inwestycję w swojej historii. Na przeciwko obecnego zakładu powstała hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 20000 m2, w której znajduje się ponad 500 nowych miejsc pracy. Produkcja na nowej hali została uruchomiona w połowie lipca 2016. Mieliśmy możliwość zwiedzenia dotychczasowej jak i tej nowo wybudowanej części fabryki.

Dziękujemy Właścicielom, ale także jesteśmy pod wrażeniem otwartego i serdecznego przyjęcia nas przez załogę zakładu, wśród której spotkaliśmy także absolwentów naszej szkoły.

„Wersal” to miejsce, gdzie na pewno warto wracać po naukę najnowszych technologii.
Opiekunkami młodzieży były: wicedyrektor d/s wychowawczych i praktyk zawodowych Małgorzata Karkoszka i pedagog szkolny Danuta Urbaś.

 


Skip to content