poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic w Juracie – praktyka Technikum HotelarskiegoStaszic w Juracie – praktyka Technikum Hotelarskiego

Świtem, 13 kwietnia na praktykę zawodową do nadbałtyckiej Juraty wyjechali uczniowie klasy III Technikum Hotelarskiego. Praktyczne umiejętności będą zdobywać w Hotelu „Jantar”. Uczniów przed odjazdem pożegnała wicedyrektor Małgorzata Karkoszka.

„Wojskowy Zespół Wypoczynkowy „Jantar” w Juracie atrakcyjność swą zawdzięcza 63 letniej tradycji organizacji wypoczynku i unikalnym walorom przyrodniczym Półwyspu Helskiego – najdłuższego naturalnego mola w Europie, które było podstawowym powodem uznania go za Nadmorski Park Krajobrazowy. WZW „Jantar” zajmuje powierzchnię 22 ha w środku sosnowego boru z bogatą i unikalną roślinnością, między Juratą – bardzo modną miejscowością wczasowo-turystyczną, a Helem-Borem, tam gdzie Półwysep ma około 600 m szerokości, a jego naturalną granicą od strony południowo-zachodniej są czyste wody Zatoki Puckiej. Wyjątkowo korzystne położenie ośrodka w mikroklimacie bodźcowym o dużej zawartości aerozolu morskiego i jodu przyspieszającego przemiany materii sprzyja różnorakim terapiom.”

No cóż, zazdrościmy naszym hotelarzom, że mogą odbywać swoją praktykę w tak pięknym miejscu. Życzymy Im ciekawej pracy, pięknej pogody i miłego wypoczynku na plaży.

Zdjęcie z wyjazdu sprzed Motelu „ES” – p. Robert Świergiel, Hotel „Stary Młyn” Bolesławiec – dziękujemy.


Skip to content