poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” – szkoła sukcesów„Staszic” – szkoła sukcesów

Jeszcze niedawno można było przeczytać na łamach „Perspektyw” o zajęciu przez „Staszica” 6. miejsce w rankingu szkół wśród techników w województwie łódzkim i uzyskaniu zaszczytnej „Srebrnej Tarczy”, a już pojawiły się kolejne sukcesy.

Dwaj uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Paweł Ciupek z klasy II technikum informatycznego oraz  Damian Łuszkiewicz, uczeń IV klasy technikum logistycznego otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów i znaleźli się w gronie najlepszych w kraju. Na tym jednak nie koniec.

Już trzeci raz uczniowie klas technikum i szkoły branżowej I stopnia przystąpili do projektu „Zawodowcy w Łódzkiem” . W efekcie stypendium uzyskało czterech uczniów II klasy technikum informatycznego: Paweł Ciupek, Norbert Drapiewski, Kamil Jasyk i Jakub Gonera.

Na liście tegorocznych sukcesów nie może zabraknąć Oskara Wróbla ucznia II klasy technikum mechatronicznego, który zajął III miejsce w finale wojewódzkim konkursu „ Żołnierze wyklęci- obudźcie Polskę”.

Natomiast uczennica IV klasy technikum logistycznego Maria Kukuła jest
w trakcie przygotowań do II etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej, który odbędzie się 5. marca 2021r.

Szkoła może się poszczycić nie tylko sukcesami na niwie nauki, ale również
w dziedzinie sportu. Jakub Szczepaniak uczeń II klasy technikum informatycznego to niekwestionowany mistrz dystansu 400 metrów, który wywalczył złoty medal
w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS i obecnie zajmuje drugą lokatę w kraju.

Listę tę dopełnia 52. uczniów, którzy otrzymali stypendium Starosty Powiatu za  wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe za I półrocze roku szkolnego 2020/2021. Wiele się dzieje w życiu szkoły i mimo pandemii uczniowie chętnie uczestniczą
w różnych konkursach wewnątrzszkolnych i powiatowych.

Za każdym sukcesem kryje się wielki wysiłek uczniów i ich opiekunów, bowiem w myśl słów patrona szkoły – „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.


Skip to content