poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic, słońce, wiosna!Staszic, słońce, wiosna!

Wszelkie podobieństwo przedstawianych tu osób z osobami, które mogły by popaść w konflikt z prawem jest przypadkowe. Czarne paski na oczach o niczym takim – w tym przypadku –  nie świadczą.

Oto mała galeria sympatycznych uczniów klasy III Technikum Budowlanego i nauczycielki fizyki Danuty Przybylskiej. Byli oni – jak i inni uczniowie „Staszica” obserwatorami pięknego zjawiska astronomicznego.

Przytrafiło się nam dziś największe wydarzenie astronomiczne roku 2015 – zaćmienie Słońca. Obserwowaliśmy je  w  godzinach od 9:41 do 12:02 . Największą fazę – 75% zasłoniętej tarczy Słońca zaobserwowaliśmy o godz. 10:50. W dzisiejszym dniu nastąpiło przyjście kalendarzowej wiosny. Jak wszyscy wiemy przyczyną zaćmienia jest Księżyc, który zasłonił nam słoneczną gwiazdę, gdyż   znalazł się na drodze pomiędzy Ziemią a Słońcem, w swoim ruchu po orbicie naokoło naszej planety.


Skip to content