poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic na pikniku powiatowymStaszic na pikniku powiatowym

W sobotę 9 czerwca 2018 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczestniczyli w imprezie plenerowej „Piknik z Powiatem”.

Sobotni dzień zaczęliśmy o godzinie 8.30 udziałem w XXXIX Wojewódzkim Rajdzie Rowerowym.

Kierownikiem naszych rajdowców była wicedyrektor Małgorzata Karkoszka. Opiekunkami uczniów były także dyrektor  Małgorzata Nikodem i nauczycielka chemii Iwona Kuliga-Kmiecik.

Rajd przebiegał trasą Wieruszów- Galewice- Kolonia Osiek – Cieszęcin – Wieruszów.

Jako, że pogoda i okoliczności przyrody były wyśmienite – rajd był świetną formą relaksu.

Uczestnicy rajdu wzięli również udział w konkursie wiedzy:  „Walory kulturowe i krajoznawcze Województwa Łódzkiego”, przygotowanym przez Lokalną Grupę Działania „Między Prosną a Wartą”. Uczestnikami Rajdu i uczestnikami konkursu z wiedzy byli:
Marta Kowalińska, Dagmara Kasprzak, Weronika Tomaszewska, Patrycja Musialska z klasy II Technikum Ekonomicznego,  Aleksandra Dąbrowska, Dominik Prymas, Patryk Kowaliński  z klasy II Technikum Handlowego, Szymon Cegiełka, Filip Czul, Piotr Wojciechowski z klasy I Technikum Logistycznego, Natalia Moska i Sebastian Juszczak  z klasy II Technikum Logistycznego oraz Patryk Dobrogoszcz z klasy III  Technikum Budowlanego. Do konkursu wiedzy dołączyli jeszcze: Michał Brząkała z klasy II Technikum Logistycznego oraz Joanna Jurczyszyn i Tomasz Olszowiak z klasy III Technikum Ekonomicznego.

Wyniki końcowe konkursu. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Joanna Jurczyszyn zajęła I miejsce! W kategorii dorośli: III miejsce zajęła dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem, IV miejsce – wicedyrektor Małgorzata Karkoszka.  Wszystkie trzy finalistki otrzymały cenne nagrody rzeczowe.

O godzinie 14.00 rozpoczęliśmy swój udział w piknikowym spotkaniu na wieruszowskim Rynku. Mieliśmy do dyspozycji duży namiot, gdzie prezentowaliśmy przygotowane przez nas atrakcje.
Przede wszystkim częstowaliśmy uczestników Pikniku smakowitymi wyrobami w postaci galaretek ze świeżymi owocami, zdrowotnymi deserami i orzeźwiającą wodą cytrynową.
Ze względu na panujący upał – cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Wyroby te w ilości 400 sztuk, były na bieżąco dostarczane prosto z lodówki.

Ich wykonaniem i dystrybucją zajęli się: Dominik Prymas, Sandra Staroń, Julia Konat, Żaneta Mora, Maria Tabaka, Magdalena Tomczyk, Wiktoria Fiołka z klasy II Technikum Handlowego. Ich „szefem produkcji” była nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Wiesława Ochota.

W promocji stoiska wzięli również udział uczniowie: Beata Rychłowska, Patrycja Górka, Zuzanna Malinowska, Krzysztof Kasendra, Sandra Kasprzak, Paweł Strzęciwilk z klasy II Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego oraz Sebastian Juszczak z klasy II Technikum Logistycznego – pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych hotelarskich – Jadwigi Kołodziej oraz Natalia Moska i Michał Brząkała z klasy II Technikum Logistycznego.

Uczniom pomagały nauczycielki: Karolina Zaleśna, Paulina Szkudlarek, Beata Królikowska, Halina Paluch, Danuta Urbaś, Miralda Wypych- Kozłowska, dyrektor Małgorzata Nikodem i wicedyrektor Małgorzata Karkoszka.

Zaprosiliśmy również do naszego stoiska, zaprzyjaźnioną z naszą szkołą Panią Annę Smolis z Powiatowej Stacji SANEPID-u. Za pomocą urządzenia zwanego smokylizerem badała poziom wydychanego, trującego tlenku węgla z płuc palaczy i biernych palaczy papierosów. Dziękujemy serdecznie Pani Annie za współpracę.

Uczniowie klasy II Technikum Informatyczno-Budowlanego: Paweł Wilk, Mazurowski Piotr, Michalski Adrian, Żmidziński Mikołaj – promowali profilaktykę raka ( badanie piersi) – przy pomocy fantomów piersi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna przygotowana przez bibliotekarkę naszej szkoły Halinę Paluch i nauczycielkę przedmiotów zawodowych budowlanych – Beatę Królikowską. Wystawa nosiła tytuł „ Powiat w obiektywie wczoraj i dziś”.

Miło nam było, że najmłodsi uczestnicy pikniku bardzo chętnie korzystali z gier sprawnościowych, tzw. „piłkarzyków”, zabawy z bańkami mydlanymi, malowaniem twarzy.

Można było obejrzeć tablo z  najstarszymi zdjęciami z historii naszej szkoły- przygotowane przez pedagoga szkolnego Danutę Urbaś.

Nie zabrakło naszej reprezentacji podczas występów na piknikowej scenie.

Rytmiczny, taneczny układ zaprezentowały uczennice z klasy II D: Natalia Piekielna, Wiktoria Łukomska, Magdalena Gugla, Monika Szymanek, Klaudia Szymańska. Porwały do wspólnej zabawy najmłodszych uczestników pikniku.

Dziewczyny przygotowały występ pod opieką nauczycielki w.f. – Sylwii Karkoszki.

Swoje wyjątkowe umiejętności sprawnościowe zaprezentował uczeń klasy II D Krystian Prymas- popisową żonglerkę z piłką. Towarzyszyły Mu Natalia Bystrek i Wiktoria Siódmiak z klasy II D.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami bawili się i korzystali z oferty naszego stoiska. Spełnialiśmy także rolę informacyjną, ponieważ udzielaliśmy wszelkich informacji na temat kierunków kształcenia w naszej szkole – w odniesieniu do zainteresowanych  gimnazjalistów i ich rodziców.

Dziękujemy również za wspaniałą, sympatyczną atmosferę Wszystkim uczestnikom i wystawcom. Wielką przyjemnością było się z Państwem spotkać i poznać wielu ciekawych, serdecznych ludzi. Do zobaczenia za rok!


Skip to content