poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” – jesteśmy dla Was otwarci!„Staszic” – jesteśmy dla Was otwarci!

4 marca 2015 był niesamowicie pracowitym dniem dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Otworzyliśmy szeroko drzwi naszej szkoły dla uczniów szkół gimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców a także absolwentów szkoły.

Odwiedzili nas uczniowie Gimnazjów z Walichnów, Sokolnik, Lututowa, Czastar, Bolesławca, Galewic oraz Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 z Wieruszowa.

Naszymi specjalnymi gośćmi byli pracodawcy, firmy i zakłady produkcyjne reprezentujące poszczególne zawody. Cieszymy się, że zacieśnia się współpraca szkoła – pracodawca. Uczniowie klas technikalnych i zasadniczych zawodowych – mają obecnie wyjątkowo szeroką możliwość łączenia nauki i praktyki.

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania sponsorom przedsięwzięcia: Pfleiderer Prospan S.A., „Trading” Ewa i Zbigniew Chodorkowie, Bistro Kwadrans – Michał Wejner.

Dziękujemy za udział w prezentacjach:

Pfleiderer Prospan S.A., Helvetia Meble, Bistro Kwadrans, Zakład Handlowo-Produkcyjny „Trading” Ewy i Zbigniewa Chodorków, „Sesto Senso” Klimas sp. j., Tudor sp. z o. o, Księgarnia ”Nowa” Stefania Spólna, Auto-Elektro-Serwis Leszek Paprota, Salon fryzjerski Maria Pegza, Salon fryzjerski Patrycja Kowalczyk, Pizzeria „Promyk” Leszek Świtek, Zakład Usługowo-Budowlany Marek Malik, UPH Zakład Stolarski Export-Import Marek Trzeciak, P.P.H.U. „Bratex” Producent Mebli Tapicerowanych Robert Kaniewski, Meble Animar Sylwester Jańczak, Kwiaciarnia „Magnolia” Katarzyna Maciejewska, I. J. Kania Foto-Video, Drogeria „Laboo” Piotr Siwik, „Bobas” Wszystko dla dziecka – Zenon Świtek, Hufiec OHP Wieruszów, Cech Rzemiosł Różnych Wieruszów.

Jednocześnie nadmieniamy, że istnieje duże zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy w zawodzie krawcowa/krawiec. Zawodu tego praktycznie można uczyć się np. w „Sesto Senso” – Czastary, ulica Miodowa, tel. 627843502, Marbi ZPH w Wieruszowie na ulicy Wieluńskiej 21 – tel. 627832772, Tudor sp. z o. o. – ulica Dąbrowskiego 42 tel. 625812312.

Podziękowania dla kapeli rockowej „Awaria Prądu”, która podarowała nam solidną dawkę muzyki. Skład kapeli: Piotr Szczepaniak – ZSO „Kopernik” Wieruszów, Przemysław Biegański II LO Ostrów Wlkp., Szymon Mituta ZST Ostrów Wlkp., Jakub Hojeński „Staszic” Wieruszów. Panowie – jesteście wielkimi pasjonatami muzyki!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kierunkami kształcenia w naszej szkole do zapoznania się z ofertą na www.zsp.wieruszow.pl, zakładka Rekrutacja.

Oprócz tego jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji w kontakcie bezpośrednim, zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły na ul Szkolnej 1-3.


Skip to content