poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z pracownikiem ZUSSpotkanie z pracownikiem ZUS

W dniu 23 stycznia 2019 roku w naszej szkole uczniowie klasy drugiej technikum handlowego i technikum ekonomicznego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Biuro Terenowe Wieruszów – Panią Iwoną Mazurowską.

Podczas spotkania  pani Iwona Mazurowska przybliżyła nam historię oraz funkcjonowanie systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Uporządkowaliśmy także wiedzę na temat aktualnie obowiązującego systemu emerytalnego oraz dyskutowaliśmy o przyszłości naszych emerytur.

Uczestnicy spotkania zostali zasypani informacjami dotyczącymi zmian jakie weszły od 1 stycznia 2019 roku i dotyczą ubezpieczeń związanych z prowadzeniem i zakładaniem działalności gospodarczej np. Mały ZUS, Preferencyjny ZUS , ulgi na start i inne przywileje.

Celem spotkania było rzetelne przekazanie wiedzy młodym ludziom, którzy za chwilę  będą wkraczać na rynek pracy albo będą sami otwierać działalność gospodarczą, jakie będą czekały ich obowiązki, a jakie prawa i przywileje.

Uczniowie zapoznali się z zasadami poprawnego wypełniania, przetwarzania, korygowania  dokumentacji ZUS.

Lekcje te uczniowie zapamiętają na długo a zdobytą wiedzę wykorzystają przy zdobywaniu kolejnych kwalifikacji zawodowych.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kierownik Biura Terenowego w Wieruszowie – Beacie Polny i Pani Iwonie Mazurowskiej składają uczniowie i opiekun spotkania Wioletta Żywioł.


Skip to content