poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z policjantem – lekcja na temat odpowiedzialnościSpotkanie z policjantem – lekcja na temat odpowiedzialności

8 marca 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich Technikum Hotelarsko-Handlowego oraz Technikum Ekonomiczno-Budowlanego z przedstawicielem policji, Panem Radosławem Szkudlarkiem z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Spotkanie to miało na celu uświadomienie młodzieży sankcji prawnych wynikających z posiadania i zażywania środków psychoaktywnych.

Podczas spotkania omówiono również zagrożenia dla zdrowia i życia, jakie wynikają z zażywania narkotyków czy dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy ze skutków i niebezpieczeństwa jakie się z tym wiąże.

Przybliżone zostały też zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, w celu zwiększenia świadomości młodzieży na temat zagrożeń – w tym cyberprzemocy i cyberuzależnienia.

To młodość, a zwłaszcza dojrzewanie sprawia, że uzależnieniem najbardziej zagrożeni są uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich i studenci. Młodzi ludzie w wieku 14–20 lat przechodzą najtrudniejszy etap rozwoju emocjonalnego, dlatego takie tematy, szczególnie w szkole średniej, są bardzo aktualne, ponieważ w tym wieku występuje wśród młodzieży dużo bodźców zachęcających do łamania zasad i przepisów. A w ten sposób można sobie już na starcie bardzo utrudnić życie.

Mam nadzieję, że zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród naszych uczniów i że pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Uczniowie otrzymali również znaczki i opaski odblaskowe (ufundowane przez starostwo powiatowe) – dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, po zmroku.


Skip to content