poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z Maciejem JanowskimSpotkanie z Maciejem Janowskim

Dnia 11 lutego br. dzięki współpracy wychowawców z rodzicami udało się zorganizować spotkanie młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie z Maciejem Janowskim. Dla wszystkich miłośników motoryzacji i fanów wyścigów na żużlu było to prawdziwe święto, gdyż do naszej szkoły zawitał utytułowany zawodnik wrocławskiego klubu „Sparta” – Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2011, Mistrz Świata z reprezentacją Polski w 2013, Medalista Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu oraz Medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata , Europy oraz Polski juniorów – indywidualnie, drużynowo i w parach. Zdobywca Złotego, Srebrnego i Brązowego Kasku. Drużynowy Mistrz Polski 2012, Szwecji 2011 i 2013 oraz Wielkiej Brytanii 2013, 2014 i 2015. Śmiało można stwierdzić, że Maciej Janowski jest dla fanów wyścigów na żużlu tym, kim Adam Małysz dla kibiców skoków narciarskich. Całe spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze, gdyż jest to przede wszystkim bardzo otwarty, pełen pasji człowiek, który mimo swej skromności potrafi nawiązać fantastyczny kontakt z młodzieżą. W trakcie mogliśmy obejrzeć profesjonalny  film, pokazujący wyścigi z perspektywy zawodnika, przygotowany przez ucznia naszej szkoły – Kacpra Bartodziejskiego z kl.IV Tib. Następnie o swojej drodze na szczyt, początkach kariery i codziennych trudach opowiadał sam Mistrz. Szybko wywiązała się nić porozumienia i młodzież zarzuciła go szeregiem pytań o treningi, przygotowania i parametry sprzętu, wypadki i urazy oraz plany na przyszłość. Jednak najcenniejszym przesłaniem Macieja Janowskiego były słowa dotyczące życia zgodnego z pasją i zamiłowaniami, ale też koniecznością poświęcenia się temu, co się kocha w całości, gdyż jest to prosta droga do sukcesu. Chyba nikt nie potrafi lepiej przekonać, jaką ścieżką podążać do celu, niż ten, kto swój cel osiągnął i taką właśnie energię zostawił nam Mistrz Świata na żużlu.

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie spotkania kierujemy do człowieka z pasją – pana Mariusza Bartodziejskiego – prezesa „Prosny” Wieruszów

– wychowawca kl.IV Tib Agnieszka Mazurowska wraz z wychowankami i uczestnikami spotkania z klas II Ti oraz II Ttb.