poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z „Hamletem” Williama SzekspiraSpotkanie z „Hamletem” Williama Szekspira

Dnia 19 listopada uczniowie klasy 3Ttem i 4Ttm pod opieką wychowawczyń pani Katarzyny Joniak i pani Agnieszki Mazurowskiej uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Młodzież Naszej Szkoły od wielu lat ogląda spektakle w teatrze, w latach poprzednich były to: ”Mayday” i „Moralność Pani Dulskiej”. Tym razem była to wspaniała uczta dla ducha, gdyż współczesna wersja „HAMLETA” w częstochowskim teatrze ma niezwykle pozytywne recenzje:

„Spektakl elektryzuje od pierwszej minuty. Ogromna w tym zasługa Macieja Półtoraka grającego tytułową rolę. Jego Hamlet jest dziki, ironiczny, bezlitosny. (…) takiego spektaklu dawno nie było w częstochowskim teatrze!”

Zuzanna Suliga, Gazeta Wyborcza, Częstochowa

„W dużej mierze dzięki aktorom „Hamlet” to zdecydowanie najlepszy dramatyczny spektakl André Ochodlo, jaki zaprezentowany został w Teatrze Atelier (…)”

Łukasz Rudziński, www.trojmiasto.pl

„Muzyka Adama Żuchowskiego przenosi dramat w sferę wewnętrznych emocji, uwikłań i rozterek bohaterów. Songi wyśpiewane i odegrane przez Hamleta pełnią ważną rolę w całości spektaklu (…)”

Magdalena Chalimoniuk, Gazeta Świętojańska online

Zapraszamy na misternie utkaną przez Szekspira opowieść o księciu duńskim, który mierzy się ze światem, buntuje i zmaga z własnym szaleństwem, a swój ból wyśpiewuje w sześciu songach – monologach. A robi to w sposób niezwykły, bo Hamlet Macieja Półtoraka jest wielowymiarowy, niejednoznaczny i magnetyczny. Andre Ochodlo stworzył sceniczną opowieść o wstydzie, miłości niemożliwej  i … podświadomości, która jest motorem wszystkich ludzkich działań.


Skip to content