poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z „Gloria Victis”Spotkanie z „Gloria Victis”

Sto pięćdziesiątą drugą rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego uczciliśmy dziś wspólnym spotkaniem z członkami Klubu Historyczno – Regionalnego „Gloria Victis”. Państwo Weronika i Tomasz Jaciukowie oraz p. Sławomir Kraczyński zaprezentowali stroje historyczne i broń z czasów walk powstańczych. Przypomnieli czas powstania, wydarzenia jakie wtedy działy się na ziemiach obecnego powiatu wieluńskiego i wieruszowskiego.

Zaproszeni Goście to wielcy pasjonaci historii narodowej, uczestnicy wielu pokazów grup rekonstrukcyjnych na terenie kraju i za granicą. W grupie tej działa nasz absolwent Dawid Boryczko. Wspominaliśmy Marsze Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, w których już od trzech lat uczestniczą uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Spotkanie odbyło się także w ramach cyklu „Mieszkańcy powiatu i ich pasje”- prowadzonego przez Bibliotekę Powiatową.

Serdeczne podziękowania dla „Gloria Victis” i dla p. Katarzyny Idzikowskiej z Biblioteki Powiatowej za ciekawe i ważne dla nas spotkanie, za żywą lekcję tego, jak należy dbać o historię naszego narodu.

Dziękują Państwu: uczniowie i opiekunowie: wicedyrektor Alina Kijak, bibliotekarka Halina Paluch, nauczyciel historii Krzysztof Gałęza i pedagog szkolny Danuta Urbaś.


Skip to content