poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Spotkanie Przyjaciół” IMPREZA INTEGRACYJNA 2023„Spotkanie Przyjaciół” IMPREZA INTEGRACYJNA  2023

W dniu 16. września po raz kolejny odbyła się impreza integracyjna z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną pod hasłem „Spotkanie Przyjaciół”, a 17. września Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych.

W tym roku w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków swoje tablice odsłonili: Janusz Rokicki –niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot i trzykrotny wicemistrz paraolimpijski oraz Renata Mauer- Różańska polska strzelczyni, multimedalistka, dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Jak co roku wszyscy uczestnicy, tworząc kolorowy pochód, udali się na stadion sportowy, gdzie odśpiewano hymn i dokonano oficjalnego otwarcia symbolicznym biegiem wokół stadionu. Honorowym gościem uroczystości była dyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Mazurowska. Kolejny punkt programu  to gry, zabawy oraz konkurencje sportowe, w których uczestnicy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.

W drugim dniu nasza szkoła we współpracy z OHP i WTZ zorganizowała strefę kibica, by dopingować biegaczy półmaratonu i zawalczyć o nagrodę. Przedsięwzięcie nadzorowały:
pani Paulina Dąbrowskapani Monika Melkowska ( z Warsztatów Terapii Zajęciowej), pani Karolina Pietrzak i Kamila Wróblewska (z Ochotniczego Hufca Pracy) oraz pani Ewelina Heidt ( z ZSP im. Stanisława Staszica).

Serdecznie dziękujemy młodzieży naszej szkoły za zaangażowanie i poświęcony czas. W imprezie udział wzięli: Wiktoria Łacina (3Tl), Klaudia Zawada (3Tl), Beata Polakowska (3Tl), Aleksandra Stasiak (3Tl), Julia Zagórna (2Tl1), Maja Nowak ( 2Tl1), Martyna Siwik (2Te2), Wiktoria Tecław ( 2Te2), Wiktoria Włodarczyk (2Te2), Otylia Rybak (2Te2), Oliwier Semba ( 2Tt), Małgorzata Przybyła ( 3Te), Patrycja Jezierna ( 3Te ), Magdalena Michalska (2Tl2), Jagoda Matuszek (2Tl2), Oliwia Kuleta ( 4Tl), Wiktoria Szypulska (2d) oraz absolwent naszej szkoły Wiktor Pilarz.

Serdecznie podziękowania kierujemy też w stronę harcerzy, którzy wsparli w niedzielę naszą strefę kibica. Mieliśmy okazję zintegrować się w szerszym gronie przy wspólnym posiłku i zabawie.


Skip to content