poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie informacyjne „Dziś staż jutro lepsza przyszłość”Spotkanie informacyjne „Dziś staż jutro lepsza przyszłość”

W dniu 04.04.2024 roku odbyło się spotkanie informacyjne uczniów z koordynatorem projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, Nazwa projektu: „Dziś staż jutro lepsza przyszłość”. Pani Ewa Kowalińska przedstawiła główne założenia przedsięwzięcia, takich jak rozwijanie kompetencji językowych, kulturowych, pedagogicznych oraz zawodowych. W trakcie spotkania zostały również przedstawione cele i założenia krótkoterminowych wymian uczniów w ramach praktyk zawodowych za granicą. Omówiono także procedury rekrutacji, wymagane dokumenty oraz przedstawiono kryteria wyboru uczestników. Podczas spotkania młodzież mogła  zadawać pytania,  które pozwoliły jej rozwiać ewentualne wątpliwości. Spotkanie zakończyło się pozytywnym przyjęciem przez uczniów, którzy zostali zmotywowani do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu.


Skip to content