poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sebastian Łuszkiewicz – z historią za pan bratSebastian Łuszkiewicz – z historią za pan brat

Sebastian Łuszkiewicz jest uczniem klasy II Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Jest jednym z najlepszych uczniów w szkole, otrzymuje stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Jego szczególna pasja to historia. Po raz drugi bierze udział w Konkursie Historycznym : „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”, organizowanym i prowadzonym przez Posła RP Piotra Polaka. Sebastian zakwalifikował się do eliminacji regionalnych, które wyznaczone zostały na dzień 27 lutego 2015 roku w Wieluniu. W finale regionalnym udział wzięło dziewięć szkół z powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, pajęczańskiego i sieradzkiego.

Sebastian zajął III miejsce i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

Sebastian! Twój sukces jest pięknym przyczynkiem do uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszych eliminacjach konkursowych. Gratulacje składamy również na ręce rodziców Sebastiana.

Uczeń przygotowuje się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii Krzysztofa Gałęzy.

 


Skip to content