poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rozstrzygnięcie Konkursu JęzykowegoRozstrzygnięcie Konkursu Językowego

W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs Językowy „What do you know about English Speaking Countries”, do którego uczniowie przygotowywali się przez ostatnich kilka tygodni z materiałów dostarczonych przez organizatora.  Konkurs sprawdził wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych zawartych w podstawie programowej języka angielskiego, przekazywanych na zajęciach pozalekcyjnych, w TV, Internet itp. Pytania dotyczyły również podstawowej znajomości geografii, obecnego systemu politycznego, historii i życia codziennego: stolice, popularne miasta, zabytki, dawni i obecni przywódcy, sławne osoby i postaci fikcyjne, święta itp.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów szkoły, laureatami zostali:

1 MIEJSCE: Julia Michalska klasa 2 Teg

2 MIEJSCE: Aleksandra Owczarek klasa 2 Tbhp

3 MIEJSCE: Olaf Ceglarek klasa 2 Tip

Laureaci konkursu otrzymają po powrocie do szkoły dyplom oraz nagrody rzeczowe, sponsorowane przez wydawnictwo OXFORD.

Serdecznie gratuluję laureatom. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i chęć do pracy. Zapraszam  ponownie w następnym roku szkolnym :)

Organizator: Agata Damasiewicz


Skip to content