poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rok 2015 – Rokiem Jana Pawła IIRok 2015 – Rokiem Jana Pawła II

27 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica uroczystą akademią uczczono pamięć Jana Pawła II.

W grudniu 2014 roku Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata. Ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka na zawsze pozostaną w naszej pamięci”.

Kwiecień  2015 roku – to 10 rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II.

Akademię rozpoczął  ksiądz Przemysław Niezgódka, który powiedział o Janie Pawle II: „Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów”.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali: Karolina Okoń, Natalia Jaśniak, Julia Pietrzak, Marta Szymańska, Damian Nowak, Sebastian Łuszkiewicz, Patryk Wróbel, Natalia Sułkowska, Natalia Borgul, Sylwia Malik, Agnieszka Melkowska, Marlena Pasiak, Patrycja Okoń, Wiktoria Małys, Patryk Zgadzaj, Łukasz Konat.

Obsługa techniczna: Marek Błażejewski i Michał Knieć.

Opieka artystyczna: mgr Norbert Junke, mgr Renata Piaskowska-Łyjak, ks. Przemysław Niezgódka.

Następnie zebrani udali się do Kościoła pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa, gdzie odprawiona została uroczysta Msza św. z kazaniem księdza prałata Henryka Orszulaka.  Zapalono świece przed pomnikiem Papieża.

Poczet sztandarowy: Agnieszka Melkowska, Sylwia Malik i Damian Mądrawski.


Skip to content