poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rajd pieszy oraz ognisko integracyjne klasy 2 TtpRajd pieszy oraz ognisko integracyjne klasy 2 Ttp

W sobotę, 3 października 2020 roku klasa 2 Ttp w liczbie 15 wychowanków wraz z wychowawcą Jackiem Bieleckim , wybrali się na rajd pieszy z Wieruszowa do Czastar. Grupa zebrała się w sobotnie przedpołudnie na rynku wieruszowskim przy pomniku św. Floriana, aby następnie pokonać trasę z Wieruszowa do Czastar przez Klatkę, Przywory oraz Szklarki. Trasa o długości ok. 15km wiodła w przeważającej części przez malownicze dukty leśne oraz polne drogi. Całość trasy została pokonana w niecałe 4 godziny, cały czas dopisywała fantastyczna pogoda oraz znakomite humory. W Szklarkach grupa wdrapała się na lokalny szczyt o nazwie „Obserwator”. Według lokalnych opowieści w czasie powstania styczniowego miała się tu znajdować szubienica, na której Rosjanie po upadku Powstania Styczniowego wieszali powstańców. Dzisiaj znajduje się tam pamiątkowa tablica informująca o tym wydarzeniu. Rajd zakończyła grupa w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lasem” ogniskiem z kiełbaskami oraz własnoręcznie przygotowanym „kociołkiem”. Bardzo dziękuję młodzieży za aktywne uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu oraz dobre zachowanie w trakcie trwania całej imprezy. Rajd odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego.