poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Przemysław Silko pozdrawia z FidżiPrzemysław Silko pozdrawia z Fidżi

Termometr za oknem pokazuje minus 7 stopni Celsjusza. Został nam jeszcze jeden tydzień zimowych ferii. Cieszymy się (albo i nie) zimą. Wracamy do domu zmarznięci i niejednokrotnie w zimowe wieczory wybiegamy myślami w czas wiosny i lata, planujemy podróże.

Absolwent naszego „Staszica” Przemysław Silko nadesłał nam słoneczny film z Jego pobytu z przyjaciółmi – na wyspach Fidżi. Przemek mieszka w Australii, ma we krwi podróże i eskapady po świecie.

Dziękujemy serdecznie za ten film i oczywiście liczymy na następne!

„Fidżi -kraj ten rozpostarty jest na 323 wyspach, w większości pochodzenia wulkanicznego, otoczonych rafami koralowymi. Jedynie 110 wszystkich wysp jest zamieszkanych.

Dwoma największymi wyspami są Viti Levu oraz Vanua Levu.  Stolicą oraz największym miastem Fidżi jest Suva położona na Viti Levu. Na wyspach fidżyjskich wznoszą się przeważnie góry wulkaniczne o średniej wysokości 1200 m.n.p.m. i są one porośnięte roślinnością tropikalną.

Ze względu na niesamowite krajobrazy, malowniczo położone wyspy, cudowną przyrodę, piaszczyste plaże, głównym celem podróżników przybywających na Fidżi jest typowy relaks wakacyjny w  komfortowych warunkach i bajecznych krajobrazach.

Do najsłynniejszych kompleksów plażowych można zaliczyć: Yasawa Islands, Wybrzeże Koralowe oraz Słoneczne Wybrzeże. Na Fidżi istnieje możliwość aktywnego wypoczynku w postaci nurkowania i wodnego odkrywania niesamowicie pięknych raf koralowych.”

Do filmu dołączamy zdjęcie ze studniówki, na którym  Przemek pozdrawia  nas uniesioną do góry ręką. Ech, wspomnienia …


Skip to content