poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Próbny egzamin zawodowy z kwalifikacji A.18 – Prowadzenie sprzedażyPróbny egzamin zawodowy z kwalifikacji A.18 – Prowadzenie sprzedaży

26 stycznia 2016 roku w naszej szkole rozpoczęły się próbne egzaminy zawodowe w zawodzie sprzedawca na kwalifikację A.18 Prowadzenie sprzedaży. W tym dniu uczniowie klasy trzeciej szkoły zasadniczej zawodowej w zawodzie sprzedawca i trzeciej technikum handlowego zmierzyli się z częścią pisemną. Do części pisemnej i praktycznej przystąpiło 32 uczniów.

Część pisemna składała się z 40 pytań testowych, w których tylko jedna odpowiedz jest prawidłowa. Uczeń, aby zdać egzamin  musi prawidłowo odpowiedzieć na minimum 50% pytań. Najwyższy wynik  wśród uczniów klasy zasadniczej zawodowej uzyskały uczennice: Jeżykowska Katarzyna i  Wójciak Kamila uzyskując wynik 83%.

Wśród uczniów technikum handlowego najwyższy wynik uzyskały uczennice: Pisula Żaneta (90%) i Świątek Martyna (90%).

W miesiącach styczeń, luty  i marzec uczniowie zmagali się z praktycznymi zadaniami egzaminacyjnymi. Aby zdać tę część egzaminu musieli  uzyskać minimum 75% .

Zadania z części praktycznej dotyczyły  umiejętności obsługi kasy fiskalnej, wagi elektronicznej i urządzeń peryferyjnych dotyczących obsługi klienta, prawidłowego, bezbłędnego wypełniania dokumentacji sprzedażowej oraz wykonania ekspozycji towarowej z zastosowaniem odpowiednich technik sprzedażowych i marketingowych. Sprawdzone zostały w tej części egzaminu również umiejętności prawidłowego liczenia i segregowania gotówki, jej rejestrowania a także zasady bhp i p.poż. na stanowisku sprzedażowym.

Na wykonanie części praktycznej uczniowie mieli ograniczony czas 150 min.

Najlepsze wyniki w klasie 3 d uzyskały uczennice: Kubak Daria (92%), Włodarek Jagoda (91%), Puchalska Julita (90%).

W klasie 3 TH najlepsze wyniki uzyskały: Martyna Świątek (99%) i Pisula Żaneta (94%).

W czasie ferii zimowych w dniach od 16.02 do 18.02.2016r. uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu obsługi klienta i wypełniania dokumentacji sprzedażowej.

Uczniowie, którzy uzyskali mało satysfakcjonujące wyniki z egzaminu  będą mogli poprawić próbny egzamin zawodowy w kwalifikacji A.18 w dniach  9-10 marca 2016r.


Skip to content