poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Próbny egzamin zawodowy E.12 – technik informatykPróbny egzamin zawodowy E.12 – technik informatyk

W dniu 5 kwietnia 2017 roku uczniowie 2 klasy technikum informatycznego przystąpili do próbnego egzaminu zawodowego w kwalifikacji E.12. Pełna nazwa tej kwalifikacji to E.12. – Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. Celem próbnego egzaminu było zaznajomienie uczniów z wytycznymi praktycznego egzaminu zawodowego. Uczniowie mieli za zadanie zmontować zestaw komputerowy, a następnie zainstalować i skonfigurować system operacyjny. Egzamin przygotował i przeprowadził nauczyciel przedmiotów zawodowych – informatycznych mgr inż. Rafał Kowalczyk.

Zostały udostępnione wyniki egzaminu zawodowego z kwalifikacji E.14 – Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami, którą w miesiącu styczniu br. zdawali uczniowie klasy 4 technikum informatycznego. Egzamin zdali wszyscy uczniowie. O trudności egzamin świadczy próg punktowy decydujący o zdaniu egzaminu. W części teoretycznej egzaminu należy zdobyć minimum 50 % punktów, a na części praktycznej egzaminu aż 75 % punktów. Z dumą możemy zakomunikować, że wszyscy uczniowie 4 klasy technikum informatycznego zdali wszystkie trzy kwalifikacje (E.12, E.13 i E.14) i wszyscy otrzymują tytuł TECHNIKA INFORMATYKA.


Skip to content